دوربین مداربسته و دزدگیر

رضایت خانه با ما چون لایقش هستید
شما می توانید از طریق فرم “ثبت درخواست همکاری” آمادگی خود را جهت همکاری در حوزه های مختلف اعلام نمایید. همکاران ما پس از بررسی سوابق، مصاحبه و دریافت مدارک مرتبط در صورت تایید شما را در لیست همکاران ما براساس تخصص شما قرار می دهند.
شما می توانید از طریق فرم “ثبت درخواست کار” به سادگی و با چند کلیک درخواست خود را ثبت نمایید. همکاران ما در کمترین زمان ممکن هماهنگی لازم را با شما انجام خواهد داد تا نیازمندی شما به بهترین شکل ممکن توسط تیم متخصصین و خبرگان مجموعه “خانه باما” رفع گردد.

دوربین مداربسته و هوشمند سازی ساختمان در فضاهای مسکونی اداری و تجاری با هدف مدیریت و نظارت بر روی محیط نصب میشود. برای استفاده از دوربین های مدار بسته ابتدا باید انواع آنها را بدانیم تا بتوانیم مناسب ترین گزینه را انتخاب کنیم.

دو نوع کلی در انواع دوربین های مداربسته وجود دارد که عبارت اند از دوربین هایی با قابلیت دید در روز که در تاریکی قابل استفاده نیستند و دوربین هایی با قابلیت دید در شب که هم در روز و هم در شب استفاده میشوند.

دوربین های مدار بسته دارای سه نوع سیستم کلی هستند:

با سیستم آنالوگ:

تصویر این دوربینها را میتوان به طور مستقیم بر روی تلویزیون مشاهده کرد امکان کابل کشی های طولانی را تا حدود 300 متر دارد و قیمت آن پایین است.

با سیستم AHD:

نسبتا کیفیت تصویر خوبی دارد و امکان کابل کشی را تا 500 متر به ما میدهد برای مشاهده تصویر آنها باید از دستگاه های DVR استفاده کرد و امکان مشاهده بر روی تلویزیون را ندارند قیمت آنها نیز مناسب است.

با سیستم دیجیتالی:

کیفیت تصویر بسیار بالایی دارد و امکان کابل کشی تا حدود 80 متر در این سیستم وجود دارد و برای مشاهده تصویر باید از دستگاههای NVR استفاده کرد و یا مستقیما آن را روی شبکه قرار داد و قیمت آنها نیز بالا است.

شرکت خدماتی خانه باما با آماده اجرا و راه اندازی و نصب دوربین های مدار بسته و هوشمند سازی ساختمان ، با بهترین کیفیت و قیمت رقابتی به مشتریان محترم می باشد.

1)پیش از اجرای پروژه مشاوره حضوری و همچنین ارا‌‌یه پیش فاکتور جهت انتخاب سیستم مورد نظر توسط پرسنل شرکت خانه باما صورت گرفته است.

2)مسیر کابل کشی ومحل نصب تجهیزات با توجه به تعیین مسیر ایمن و رعایت استاندارد های لازم توسط شرکت و با تایید نهایی مشتری انتخاب می شود ،بنابراین پس از اتمام کارو نصب تجهیزات شرکت هیچ گونه تعهدی نسبت به تغییرو جابه جایی محل نصب تجهیزات ندارد و هر نوع تغییر مسیر کابل کشی یا جابه جایی هر دستگاه بنابر درخواست مشتری طبق تعرفه شامل هزینه خواهد بود و هزینه ان به صورت جداگانه محاسبه و دریافت می گردد.

3)شرکت خانه باما موظف است پس از اتمام کار در حضور مشتری اجزاء سیستم را تست و در صحت و سلامت کامل تحویل کارفرما نماید .

4) شرکت خانه باما پس از هر مرحله پرداخت موظف است رسید دریافت مبلغ را به مشتری تحویل داده و شرکت خانه باما نیز موظف است رسید های پرداخت را تا زمان تسویه حساب نزد خود نگه دارد در

غیر این صورت پرداختی صورت نگرفته است و پس از اتمام کار صورت حساب جمعی از اقلام اضافه شده به سیستم تحویل مشتری خواهد شد.

5) شرکت خانه باما موظف است کلیه اجناس (در رابطه با مدل /برند /کیفیت هردستگاه )طبق اطلاعات و مشخصات درج شده در پیش فاکتور که ضمیمه قرارداد خواهد بود به همان صورت تحویل کارفرما نماید.

6)پیمانکار متعهد می گردد تا ۳ روز پس از تحویل پروژه نسبت به حل مشکلات احتمالی پیش امده بدون هیچ گونه هزینه ایاب وذهاب اقدام نماید .

7)پیمانکار موظف است ،اموزش های لازم از قبیل چگونگی باز بینی تصاویر ،نحوه ی پشتیبان گیری از فیلم های ضبط شده ،نحوه ی رمز گذاری و تغییر رمز ورود به منوی دستگاه ،طریقه ی استفاده صحیح از دستگاه، چگونگی استفاده از نرم افزار انتقال تصویرمرتبط با دستگاه،چگونگی انجام تنظیمات کامل دستگاه (تاریخ،ساعت و..)طریقه ی تنظیم حالت های ضبط و توقف ضبط دستگاه چگونگی فعال و غیر فعال کردن سنسور الارم /حرکت و….و چگونگی کسب اطلاعات از ضبط کردن یا عدم ضبط دستگاه/چگونگی کسب اطلاعات از وضعیت سالم بودن یا نبودن هارد و رکوردر وسایر موارد را جهت استفاده صحیح از سیستم و نکات مهم در رابطه با موضوع قرارداد را به نحو مطلوب به کارفرما ارایه نماید

8)پیمانکار متعهد می گردد تا پایان دوره گارانتی در صورت بروز مشکلات احتمالی در سیستم حداکثر ظرف مدت 72 ساعت پس از دریافت درخواست کتبی از کارفرما و یا نماینده وی نسبت به ارسال تکنسین و رفع مشکلات ایجاد شده اقدام نماید

9)رعایت ادب و اخلاق و پوشش اسلامی در حین اجرا برای کلیه افراد و پرسنل شرکت پیمانکار الزامی می باشد

10)کارفرما موظف است حداقل 40% ( چهل درصد ) از کل مبلغ قرارداد را به عنوان پیش پرداخت به شخص پیمانکار پرداخت نماید .

11)کارفرما موظف است حداکثر تا 14 روز از تاریخ انعقاد تفاهم نامه درخواست آمادگی خود جهت انجام پروژه را به صورت کتبی به پبمانکار اعلام نماید .

12)کار فرما موظف است پس از تحویل پروژه طبق تعهدات فوق در تاریخ تعیین شده نسبت به تسویه حساب کامل اقدم نماید لازم به ذکر است که مشاهده تصاویر در سیستم مداربسته به منزله ی پایان کار می باشد و کارفرما موظف است تسویه حساب را انجام دهد .

13)کارفرما بدون رضایت پیمانکارحق واگذاری پروژه را به پیمانکار دیگر ندارد و چناچه کارفرما در حین کار از انجام پروژه منصرف شود ملزم به پرداخت بهای تمامی اجناس به کار رفته در پروژه و 100٪اجرت نصب خواهد بود.

14)در صورت نیاز ،کارفرما می بایست جهت سهولت در روند انجام کار بالابر ایمن یا جرثقیل ویا داربست با ارتفاع لازم در اختیار پیمانکار قرار دهد.

15)جهت حفظ حریم خصوصی افراد اخذ رضایت ساکنین محل در رابطه با نصب دوربین مداربسته به عهده کارفرما می باشد.

16)کارفرما متعهد می گردد هنگام امضای قرارداد قبل از نصب تجهیزات ،هزینه تقریبی تجهیزات ارایه شده را تایید نماید امضای پیش فاکتور و قرارداد به منزله ی تایید مبالغ ارایه شده در قرارداد و همچنین تایید هزینه نهایی بعد از انجام کار خواهد بود .

17)کار فرما متعهد می شود تجهیزات لازم برای نصب دوربین های بالای ۳ متر را فراهم نماید .

18)کارفرما متهعد می شود بعد از اتمام قرارداد انجام کار در صورت تاخیر در تسویه به ازای هر یک روز تاخیر مبلغ 7٪از کل فاکتور نهایی را به عنوان خسارت از تاریخ اتمام قرارداد تا زمان تسویه نهایی به شخص پیمانکار پرداخت نماید و در صورتی که طول مدت تاخیر در تسویه بیش از یک ماه به طول انجامد شخص پیمانکار می تواند بدون هر گونه اطلاع رسانی قبلی و کسب رضایت و اجازه ی کارفرما و هم چنین بدون کسب اجازه و حضورمراجع قانونی و مامور دولتی کلیه تجهیزات نصب شده را باز نموده و پس از کسر 30٪از کل قرارداد مابقی مبلغ را عودت و قرارداد را یک طرفه فسخ نماید و شخص کارفرما با امضای این قرارداد تمامی مفاد ان را بدون هیچ گونه اعتراض و یا کمی و کاستی مورد تایید قرارمیدهد و در ضمن تجهیزات تا زمان تسویه حساب نزد کارفرما امانت بوده و با در خواست پیمانکار به صورت وجه نقد و عندالمطالبه می باشند .

19)چنانچه بعد از قرارداد تجهیزات یا خدمات دیگری خارج از موضوع این قرارداد از طرف کار فرما در خواست گردد کارفرما میبایست نسبت به تامین هزینه های ان اقدام نماید .

20)پس از پایان پروژه کار فرما یا نماینده وی موظف به حضور در محل جهت تحویل پروژه و امضای رسید تحویل پروژه ی پیمانکار می باشند و در غیر این صورت و خودداری از حضور در محل تحویل پروژه شخص پیمانکار هیچ گونه مسولیتی نسبت به ایرادات احتمالی نداشته و در صورت مراجعه ی مجدد هزینه ایاب و ذهاب محاسبه و دریافت می گردد و هم چنین درصورتی که مدت  یک هفته از تاریخ پایان پروژه وانجام قرارداد سپری شده باشد و هم چنان کارفرما از تحویل پروژه مذکور و ارایه رسید به شخص پیمانکارخودداری نماید این مورد به منزله ی پایان کار و انجام تعهدات پیمانکار می باشد و کارفرما موظف به پرداخت کل مبلغ تعیین شده در قرارداد وپرداخت مبلغ  خسارت تاخیر در تسویه تعیین شده در بند 9می باشد .

21)چناچه پس از نصب و تحویل تجهیزات کارفرما به دست کاری به صورت عمدی در تنظیم دستگاه های نصب شده اقدام نماید بطوری که در پروسه دریافت تصویر اختلال ایجاد شود کارفرما موظف است هزینه ایاب و ذهاب به پیمانکار پرداخت نماید .

22)هرگونه استفاده غیر قانونی از سیستم توسط کارفرما (تغییرنقاط پوشش و دید دوربین ها به محل های ممنوعه و یا حریم خصوصی دیگران و ضبط غیر قانونی تصاویر از سیستم های نظارتی از تعهد پیمانکار خارج بوده و تمامی مسولیت و عواقب ان به عهده ی شخص کارفرما می باشد.

23)کار فرما موظف است تا انتها ی عملیات اجرایی محل امن به صورت انبار و کارگاه در اختیار پیمانکار قرار دهد .

24)کلیه اضافی ملزومات مصرفی(مانند متراژ دقیق کابل و داکت و سیم برق و…)که در پیش فاکتور بدلیل عدم امکان محاسبه ی دقیق درج نگردیده در فاکتور نهایی به صورت جداگانه پس از اتمام عملیات اجرایی اعمال خواهد شد .

اعلام قیمت براساس اطلاعات ارائه شده/ بازدید حضوری کارشناسان انجام می شود.

اعلام قیمت براساس اطلاعات ارائه شده/ بازدید حضوری کارشناسان انجام می شود.